Něco o mně

Jmenuji se Šárka Morávková. Že budu mít velké problémy s očima zjistili lékaři pár dnů potom, co jsem se narodila. Nejdříve jsem viděla na metr před sebe a rozeznávala jsem obrysy, v necelých třech letech jsem zrak ztratila úplně, od té doby nevidím ani světlo a tmu. Už od dětství jsem se snažila žít tak, aby mě můj handicap co nejméně omezoval a učila se vše, co uměly děti, které viděly. Sportovala jsem, ráda jsem četla, hrála na klavír a akordeon. Vystudovala jsem biskupské gymnázium v Brně. Po jeho ukončení jsem pokračovala ve studiu na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, kde jsem absolvovala v oboru Anglický jazyk a literatura a hudební výchova se zaměřením na vzdělávání. Studovala jsem také psychologii na filosofické fakultě Masarykovy univerzity a absolvovala kurz v internetovém poradenství. Stále jsem se ale setkávala s předsudky od ostatních, což pro mě bylo zraňující, a hlavně mě výroky okolí mnohdy i velmi ponižovaly. Výrazně se to projevilo zejména při hledání zaměstnání.  Zaměstnavatelé mě často ani nepozvali na pohovor, když se dozvěděli, že jsem nevidomá. Nakonec jsem ale měla štěstí a našla jsem si práci v kanceláři. Stále jsem však nebyla spokojená a cítila jsem, že práce, kterou dělám mi nepřináší radost a naplnění, proto jsem hledala další možnosti seberealizace. Chtěla jsem totiž ukázat, že skutečnost, že nevidím, může být spíše mojí výhodou, dokázat, že i při svém handicapu mohu zprostředkovat druhým přínosné a zajímavé zkušenosti.

Absolvovala jsem různé kurzy a semináře, jednak v oblasti seberozvoje, ale také v různých masážních technikách. Během proplouvání životem a práci na sobě jsem si však uvědomila, že není třeba lidem stále dokazovat, co všechno zvládnu a umím i přes svůj handicap. Pochopila jsem, že jsem se svým postižením bojovala spíše já sama. Postupně jsem se naučila přijmout to, že nevidím a snažím se to brát spíše jako výhodu. Tím se mi hodně ulevilo a mohla jsem si ujasnit, kam svůj život chci dále směřovat. Věděla jsem, že bych velmi chtěla využít ve své práci dvě své životní lásky – vůně a hudbu.

Nejprve jsem objevila krásnou dotekovou techniku, která mě nadchla a pochopila jsem, že kraniosakrální terapie je právě to, čemu bych se ve svém životě chtěla věnovat. Poznala jsem skvělou ženu – Viktorii Skácel, jejíž metoda kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace mě velmi oslovila. Hned od začátku jsem měla pocit, že zde mi fakt, že nevidím, bude spíše k užitku.

Znalosti jsem si dále rozšiřovala i v oblasti masáží a aromaterapie, sbírala jsem zkušenosti a po určité době jsem se rozhodla nabídnout je i vám. Všechny metody se snažím ve své praxi propojovat, a proto jsem vytvořila svou masérnu – uvolnění dotekem. Protože nevidím, mohu se na klienta plně soustředit bez toho, aniž bych vnímala cokoli jiného. Nezajímá mě, jak člověk vypadá ani jak se tváří, zajímá mě jen to, jak se cítí a jak jeho pocity vnímám.

Každý, kdo ke mně přijde, si může být jistý, že svou pozornost věnuji pouze jemu, může odložit stud a dovolit si naplno si užít hluboké uvolnění.

Budu s vámi ráda sdílet vaše příběhy a zkušenosti, jimi se můžeme vzájemně obohatit a díky různým technikám seberozvoje – jako je např. Kineziologie a jiné metody – můžeme společně pracovat na vašich možnostech růstu. To vše propojíme s vůněmi, hudbou a dotekem.

Při práci používám také aromaterapii, kterou jsem studovala v Praze na institutu aromaterapie. Doteky, hudba a k tomu příjemná vůně je opravdu něco, co vám jistě zpříjemní čas, který se mnou strávíte. Mým přáním je, aby každý, kdo se rozhodne ke mně přijít, se u mě cítil příjemně a abychom dokázali společně zlepšit jeho tělesnou i duševní pohodu. Ráda vás budu provázet na vaší cestě. Společně se pokusíme dopracovat k tomu, abyste se cítili dobře a zdravě.

Těším se na setkání s vámi.

Absolvované kurzy a semináře:

  • ABS masáž – antiblokační masáž + office terapie – práce s křížovou a krční oblastí, uvolňování blokád v oblasti ramen, tenisové lokty, syndrom karpálního tunelu atd. – vzdělávací centrum 108, Brno
  • rekvalifikační masérský kurz – Vzdělávací centrum 108, Brno
  • workshop tkáňové soli – Xenie Bodorík Pilíková, Brno
  • kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace – Olomouc
  • Kineziologie One brain – stupeň I-III – Brno
  • kurzy aromaterapie – Praha – Institut aromaterapie
  • indická masáž hlavy, čínská energetická masáž, medová masáž, masáž lávovými kameny
  • kurz v internetovém poradenství – Modrá linka, Brno

Protože se ráda učím nové věci a získávám další cenné zkušenosti a dovednosti, baví mě si své znalosti dále doplňovat a rozšiřovat.

V současné době se věnuji studiu na Institutu aromaterapie. Toto vzdělávání poskytuje Asociace českých aromaterapeutů a je akreditováno Britskou asociací profesionálních aromaterapeutů IFPA.