Aromamasáž

Co je aromaterapeutická masáž (aromamasáž)?

Kdybych tuto masáž měla popsat jednoduše tak, jak to cítím, napsala bych, že je to prostě perfektní pohoda a relax, užijete si dvouhodinovou oázu vůní, masírování a klidu. Nikdo po vás nic nebude chtít, budete odpočívat a užívat si. Odejdete voňaví, odpočinutí a snad i spokojení. 🙂

Je to jeden z nejkomplexnějších způsobů, jak ošetřit své tělo. Při této masáži se propojí dotek a působení éterických olejů, které jsou vybrány na základě diagnostiky klienta. Díky tomu tato masáž harmonizuje zdraví fyzické, duševní i duchovní. Pomůže nejenom od bolesti, ale protože při ní dochází k hluboké relaxaci, naše tělo se díky ní zbaví stresu, únavy a celkového napětí.

S čím vám může aromamasáž pomoci?

V podstatě s jakýmkoli fyzickým nebo psychickým problémem. Spolu si vytvoříme takovou směs, která bude působit právě na vaše konkrétní potíže. Obecně ale masáž pomáhá například na:

Zpomalení procesů stárnutí naší pokožky, její detoxikaci a regeneraci
Odstranění různých typů bolestí
Zlepšení krevního oběhu
Masáž dále podporuje činnost lymfatického systému
Zlepšuje pohybový aparát
Posílí trávicí trakt
Pomůže při špatném spánku, stresu, depresích
Uleví při únavě
Využívá se i jako prevence různých onemocnění

Jak masáž probíhá?

Po příchodu vám nabídnu bylinkový čaj, u kterého si s vámi popovídám o tom, co od masáže očekáváte, budu se ptát na různé otázky, které mi pomohou se zorientovat v tom, jaké éterické oleje k masáži použít. Na základě našeho rozhovoru se provádí tzv. terapeutická diagnostika, při níž vybíráme takové éterické oleje, které jsou nejvhodnější pro aktuální masáž. Směs éterických olejů, kterou vybereme, následně namíchám do za studena lisovaného rostlinného oleje, který během masáže vaši pokožku zvláční a zregeneruje.

Následná celotělová masáž trvá přibližně dvě hodiny, masírují se záda, nohy, ruce, břicho, hrudník, šíje, hlava a obličej. Při částečné masáži se masíruje jedna až dvě vybrané části těla, masáž pak trvá cca 60 minut. U aromamasáže je důležité, aby došlo k hluboké relaxaci těla, je doplněná jemnou hudbou.

Po masáži a krátkém odpočinku na lehátku se opět můžete občerstvit čajem, abyste doplnili tekutiny.
Celotělová aromamasáž včetně diagnostiky trvá cca 2,5 hodiny, prosím tedy, abyste si vyhradili dostatek vašeho času.

Pokud vás tato masáž láká, přijďte si její účinky sami vyzkoušet.